рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.64/10
(58 гласови)

СОДРЖИНА

Тројца универзитетски парапсихолози ја губат стипендијата за истражување и одлучуваат да отворат сопствен бизнис "Истерувачи на духови" и веднаш се повикани да ги истражуваат чудните случки во еден стан во Централ Парк.
Њујорк Сити има проблем: паранормални појави го опседнуваат градот и единствените луѓе што го знаат тоа се неверојатно паметните и малку застарени њујоршки парапсихолози, кои ја изгубиле својата истражувачка стипендија. Избркани од универзитетот, тие започнуваат сопствен бизнис. Во овој филм од 1985-тата, кој е номиниран за „Оскар“ за специјални ефекти, докторите Венкман (Бил Мареј), Стенц (Ден Ајкројд) и Спенглер (Харолд Ремис) отвораат работилница во стар пожарникарски дом и стануваат истерувачи на духови, ловејќи ги вознемирувачките духови за пари. Но дури и уништувачите на духови се подложени на тежок тест кога убавата Дана Берет (Сигурни Вивер) и нејзиниот чуден сосед (Рик Моранис) се опседнати од демоните што живеат во нивната зграда. Наскоро сите духови во градот се на слобода, а нашите херои се соочуваат со нивниот најголем предизвик на покривот на демонскиот храм.

Слики

Истерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духовиИстерувачи на духови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подемот на Мрачниот витез (2012)

  петок
  image
  Кристофер Нолан се враќа за да ја заврши трилогијата за Готам, која започна со „Бетмен започнува“ и го достигна својот врв со блокбастерот од милијарда долари,...
 • Бевме војници (2002)

  петок
  image
  Била је то прва велика битка у Вијетнаму, у којој су учествовале америчке снаге. Године 1965, пуковник Хал Мор и његов одред који чини 400 људи, спустили су се у...
 • Тринаести ратник (1999)

  петок
  image
  Ибн Фадлан (Антонио Бандерас) је муслимански изасланик из Багдада који путује на састанак са краљем Сакалибе, али га пре него што тамо стигне отимају викинзи....
 • Џејк Рајан: Повик од сенка (2014)

  сабота
  image
  Оваа оригинална приказна го прикажува младиот Џек (Крис Пајн), кој открива една финансиска терористичка завера. Приказната го следи од 11 септември, преку...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.