poster

The Crude Oasis

The Crude Oasis (1993)

Режисер: Alex Graves

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.7/10

СОДРЖИНА

Lonely Kansas housewife Karen Webb despondent about her love life, her husband Jim Webb coldness and philandering, has a strong urge to change her future. Karen discovers the truth about Jim and sets out to commit suicide by carbon monoxide poisoning in her garage, but her three dollar daily allowance for gasoline runs out before she expires. During one of her gas station refills, she spots a different type who catches her fancy in Harley Underwood and sets her sights on him.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Hot Hand (1983)

  недела
  image
 • Потфат и слава, поделена куќа (2006)

  недела
  image
  Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк....
 • Пољупци (2008)

  недела
  image
  Кајли и Дилан су 11-годишњаци из Даблина који долазе из дисфункционалних породица. Њен отац је у затвору, његов је насилан, због чега одлуче заједно побеќи у...
 • Потрага (2018)

  недела
  image
  Современ трилер за еден татко кој ја бара својата исчезната 16-годишна ќерка. По неуспешната истрага, Дејвид одлучува да ја бара на местото каде што уште никој не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.