Alex Graves

actor

Режисер:

 1. 2. Адвокатура (1997), серија
 2. 5. Путник (2007), серија
 3. 6. Фринџ (2008), серија
 4. 8. Пан Ам (2011), серија
 5. 9. Бесрамници (2011), серија
 6. 10. Домовина (2011), серија
 7. 11. Лонгмире (2012), серија
 8. 13. Доказ (2015), серија
 9. 14. Bloodline (2015), серија
 10. 15. Шест (2017), серија
 11. 16. Снегопад (2017), серија
 12. 17. 96 сати (2017), серија
 13. 21. Treadstone (2019), серија
 14. 22. Дечаци (2019), серија
 15. 23. The Diplomat (2023), серија

Сцеарист:

 1. 3. Доказ (2015), серија

Продуцент:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.