poster

Unë e dua erën

Unë e dua erën (1991)

Драма, Pоманса | Албанија
Режисер: Albert Minga
Tring Shqip | денес | 20:37

СОДРЖИНА

Улоги
Сцеарист:
Продуцент: Jorgji Lole

Слики

Unë e dua erën

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Blue Jay (2016)

  image
  Beginning - At first they seem very, awkward and of course they have nothing to say to each other, it's been years. They go out to get some coffee and they bond...
 • Околу сонцето (2019)

  image
  Додека е на турнеја низ распаднат француски замок, филмскиот скаут Бернард, полека се вљубува во местото и претставничката на сопственикот Меги, која ја раскажува...
 • Додека бевме овде (2012)

  image
  Додека работела на литературно дело на еден ирски остров, мажена жена има афера со помлад маж...
 • Френки (2019)

  image
  Френки, позната француска глумица, сазнаје да има још само неколико месеци живота. За последњи одмор, она окупља све чланове породице заједно у Синтри у Португалији.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.