СОДРЖИНА

Бери има сопствена компанија и постојано е малтретиран од своите 7 сестри, а понекогаш станува и малку насилен. Едно чудно утро, на улицата се појавува еден хармоникаш, а потоа и една убава млада дама бара од Бери да ѝ помогне со колата...
Одликувана со награда за најдобар режисер на Канскиот филмски фестивал во 2002, „оваа чудна љубовна приказна за отуѓените луѓе кои се обидуваат меѓусебно да се најдат во антагонистичкиот свет, е комедија за непријатноста и бесот која неочекувано станува симпатична и чиста“. Адам Сендлер на неверојатен и необичен начин го игра ликот Бери Еган кој е општествено неприспособен сопственик на еден мал бизнис, кого го доминираат неговите 7 сестри, и тешко дека ќе најде љубов, освен ако таа не го најде него. Кога една мистериозна жена влегува во неговиот живот, неговите чувства збеснуваат и се менуваат од неконтролиран бес, до страст и сомневање во себеси. „Пијана љубов“ ќе ве остави збунети, малку зашеметени и совладани од убаво чувство кое не може да се опише. „Ова е романтична комедија која е прекрасна колку што е чудна и го проширува жанрот до своите најапсурдни граници и нé тера да веруваме“. Од сценаристот/режисерот на „Танчарски ноќи“ и „Магнолија“, „Пијана љубов“ е мрачно, прекрасно и единствено филмско доживување.

Слики

Пијана љубовПијана љубовПијана љубовПијана љубовПијана љубовПијана љубовПијана љубовПијана љубовПијана љубовПијана љубовПијана љубовПијана љубов

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Врвна венчавка (2019)

  денес
  image
  Свршениците Лорен и Нед имаат само 10 дена да ги соединат нејзините штотуку разведени родители за венчавка од соништата. Но мајката на Лорен е исчезната. За да ја...
 • Луде идеје Бикфорда Шмеклера (2006)

  денес
  image
  Бикфорд Шмеклер (Патрик Фјуџит) има пуно "цоол идеја" о стварима попут смисла живота и обједињене теорије поља. Све их чува у огромној бележници коју чува својим...
 • Луде године (1977)

  денес
  image
  Прича о сукобу генерација, али о једној младалачкој љубави, која пролази кроз многа неминовна искушења. Завршавајуќи средњу школу, младиќ и девојка настављају...
 • Сладак живот (1960)

  денес
  image
  Фелинијево ремек-дело је прича о разузданом животу граѓана Рима педесетих година, уз сав гламур и сјај модних, уметничких и филмских кругова. Римски новинар...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.