рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8.21/10
(24 гласови)

СОДРЖИНА

Режисерот Џон М. Чу го презема кормилото за ова продолжение на „Фати го ритамот“, сместено во Школата за уметности во Мериленд и го следи патувањето на бунтовната улична танчерка која се бори да се вклопи во престижното школо. Енди може да покаже големи ветувања како танчерка, но изгледа дека едноставно не може да се откаже од стариот живот и да започне одново. Кога на хоризонтот се наѕира најдобриот андерграунд танцов натпревар во Балтимор, Енди ги здружува силите со врвната танчерка Чејс додека истовремено помага да се изострат вештините на нејзините соученици отпадници. Можеби ако Енди, Чејс и нивниот талентиран тим на танчери отпадници можат да го заслужат првото место на „Улиците“, а со тоа да се ослободи од минатото и да се движи самоуверено напред во иднината.

Слики

Фати го ритамот 2: На улицаФати го ритамот 2: На улицаФати го ритамот 2: На улицаФати го ритамот 2: На улица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Без закон (2017)

  image
  Два вкрстени љубовни триаголници. Љубов и предавство на музичката сцена во Остин, Тексас. Улогите ги толкуваат Рајан Гослинг, Руни Мара, Михаел Фасбендер и Натали...
 • Еднаш (2007)

  image
  Во една судбинска ноќ на тивка улица во Даблин, две изгубени души се среќаваат. Уличен музичар со скршено срце (Глен Хансард), кој жали за својата изгубена љубов...
 • Мали глас (1998)

  image
  У суморном енглеском приморском градиќу, једна од плашљивих становница под надимком Ел-Ви (Мали Глас) оплакује свог преминулог оца и опседнута његовом колекцијом...
 • Бурлеска (2010)

  image
  Ели (Кристина Агилера) е девојка од едно мало гратче, со прекрасен глас, која бега од тешкотиите и несигурната иднина, во Лос Анџелес, следејќи го својот сон....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.