рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Пролет е 1936 година. Париз е во состојба на несигурност со оглед на сè поголемиот раст на Третиот рајх. Иако досега овие работи не го интересираат Жермен, кој води музички дом, хаосот кој е видлив во градот се чини дека има влијание и врз неговиот личен живот. Сè започнува да се распаѓа. Сопругата си заминува од него и бега со својот љубовник, а локалниот претприемач Галапијат објавува дека ќе го отстрани театарот на Жермен од плоштадот. Сепак, со помош на невработените актери, тој потпишува договор со Галапијат, а притоа сака да постави незаборавна претстава.

Слики

Париз 36Париз 36Париз 36Париз 36Париз 36Париз 36Париз 36Париз 36Париз 36

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Валкан танц (1987)

  image
  Родена без привилегии. Врзана од традицијата. Таа наоѓа храброст да го следи своето срце. Вероника (Кетрин Мекормак) е брилијантна, надарена и убава, но згодниот...
 • Били Елиот (2000)

  image
  Талентирано младо момче е растргнато меѓу својата неочекувана љубов кон танцувањето и распаѓањето на семејството.
 • Фати го ритамот 3 (2010)

  image
  Група блиски улични танчери во Њујорк Сити, вклучувајќи ги Лук и Натали, се здружува со младиот Мус и во натпревар се соочува со најдобрите хип-хоп танчери во...
 • Саварија (2007)

  image
  Наслов Сааwариyа има двоструко значење: означава епитет за хиндуистичког бога Кришну и реч за којом чезну многи индијски љубавници, а која означава достизање...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.