рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Пролет е 1936 година. Париз е во состојба на несигурност со оглед на сè поголемиот раст на Третиот рајх. Иако досега овие работи не го интересираат Жермен, кој води музички дом, хаосот кој е видлив во градот се чини дека има влијание и врз неговиот личен живот. Сè започнува да се распаѓа. Сопругата си заминува од него и бега со својот љубовник, а локалниот претприемач Галапијат објавува дека ќе го отстрани театарот на Жермен од плоштадот. Сепак, со помош на невработените актери, тој потпишува договор со Галапијат, а притоа сака да постави незаборавна претстава.

Слики

Париз 36Париз 36Париз 36Париз 36Париз 36Париз 36Париз 36Париз 36Париз 36

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Солт-ен-Пепа (2021)

  денес
  image
  „Солт-ен-Пепа“ го прикажува патувањето на учениците од јавниот колеџ Квинсборо, Черил „Солт“ Џејмс и Сандра „Пепа“ Дентон додека тие влегуваат во светот на рапот...
 • Земља дрхти (1948)

  денес
  image
  У селима на Сицилији рибари живе од милости похлепних трговаца. Једна породица ризикује све да купи чамац и ради самостално.
 • Два дана, једна ноќ (2014)

  денес
  image
  Сандра сазнаје да је отпуштена с посла у малој фабрици соларних панела. Сазнајемо да је била на дугом боловању, лечила се од депресије, и да се осталих...
 • Сенка шпијуна (2020)

  денес
  image
  Напета шпијунска трилер-драма заснована на истинитој причи са Бенедиктом Кумбербачом у главној улози. Радња је смештена у време Хладног рата и заснива се на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.