СОДРЖИНА

Тајлер Гејџ је целог живота растао на суровим улицама града и зна да ќе тешко успети. Пошто после сукоба са законом заврши на друштвено корисном раду, у мерилендској уметничкој школи, све се мења. Ту упознаје Нору, балерину, заводљиву диву која очајнички тражи некога ко ќе заменити њеног повреѓеног партнера пре испитне приредбе. Потајно гледајуќи Тајлера, Нора примеќује да он има природни дар. Одлучује да покуша са њим, али када почну са тренинзима, тензија расте до неслуќених висина. Једино што стоји измеѓу Тајлера и неуспеха јесу његови снови о томе како ќе се склонити са улице, а једино што стоји на путу Нориној очигледно бриљантној будуќности јесте дипломска приредба. Тајлер ќе имати само једну прилику да докаже Нори и себи да може да ухвати ритам са животом...

Слики

Фати го ритамотФати го ритамотФати го ритамотФати го ритамотФати го ритамотФати го ритамотФати го ритамот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Клиентот (1994)

  четврток
  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
 • Без трага (2010)

  денес
  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Брат ми, ѓаволот (2012)

  денес
  image
  Во очите на Мо, нема никој покул од неговиот постар брат Рашид, па во очајнички обид да ја докаже својата машкост, Мо прифаќа една опасна работа. За жал, неговите...
 • Мистериите на Хроникл: Погрешен човек (2019)

  денес
  image
  Најдено е тело на жена која е исчезната три години. Сопругот, ослободен поради недостиг на докази, но сега сметан за виновен, бара помош од Алекс. Додека таа го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.