СОДРЖИНА

Опстанак човечанства је у рукама обичног смртника, хероја Бека, којег глуми Брентон Твејтс. Бек се удружио са египатским богом Хорусом (Николај Костер-Волдо) да би спасао свет који је у рукама Сета (Џерард Батлер), немилосрдног бога таме. Откако је Сет преузео власт, некада мирно и напредно египатско царство постало је поприште хаоса и сукоба. Бек и Хорус креќу у коначан обрачун са Сетом и његовим присталицама.

Слики

Богови ЕгиптаБогови ЕгиптаБогови ЕгиптаБогови ЕгиптаБогови ЕгиптаБогови ЕгиптаБогови ЕгиптаБогови ЕгиптаБогови ЕгиптаБогови ЕгиптаБогови Египта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Логан (2017)

  денес
  image
  Во „Логан Хју Џекман ја репризира својата позната улога на Вулверин, во оваа моќна драматична приказна за жртвувањето и искупувањето. Годината е 2029. Мутантите...
 • Крокодили од предградието 3 (2011)

  денес
  image
  На роденденот на Ханес ништо не оди така како што треба. Се скарал со својата девојка Марија, затоа што наместо да поминува романтични мигови тој повеќе сака,...
 • НОЖ ВО ГРБ (2016)

  денес
  image
  Во едно богато село во Британија за три генерации од семејството Катлер не постојат правила и закони а таткото го има последниот збор. Еден ден наследникот на...
 • Слеигхт (2016)

  денес
  image
  Младом уличном маѓионичару препуштена је брига о млаѓој сести након смрти њихових родитеља. Како би осигурао кров над главом, мора се окренути се илегалним...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.