poster

Пиратите од Кариби: Одмаздата на Салазар

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (2017)

Акција, Фантазија, Авантура | САД, Австралија, Обединетото Кралство, Канада

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(72 гласови)

Содржина

Џони Деп се враќа на големиот екран во улогата на познатиот антихерој Џек Спероу во новиот филм „Пиратите од Карибите: Одмаздата на Салазар. Авантурата ни го прикажува Џек Спероу кому му дуваат лоши ветришта кога опасните духови-морнари што ги предводи страшниот капетан Салазар, бегаат од Ѓаволскиот Триаголник во намера да ги убијат сите пирати во морето, особено Џек. Единствената надеж на Џек за преживување лежи во легендарниот трозабец на Посејдон, но за да го најде тој мора да се здружи со брилијантната и убава астрономка Карина Смит и со Хенри, млад морнар во Кралската морнарица. Капетан Џек не се обидува само да ја смени својата лоша среќа туку и да го спаси својот живот од најзлобниот непријател со којшто се има соочено.

Слики

Пиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на СалазарПиратите од Кариби: Одмаздата на Салазар

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Мумијата (1999)

  image
  Како казна за убиството на фараонот Сети и за спиењето со неговата љубовница, египетскиот свештеник Имотеп бил мумифициран жив и бил проколнат. Но, во 1923 год....
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.