СОДРЖИНА

Хероите на Лигата на правдата се здружуваат со своите пандани од Бизаро за да го спречат злобниот мегаломан Дарксајд и да ја спасат галаксијата во оваа анимирана „Лего авантура! Таму каде што демнат хаосот и уништувањето, ќе го најдете збунетиот клон на Супермен, Бизаро, кој го слуша спротивното од тоа што е кажано, го кажува спротивното од тоа што го мисли и го прави спротивното од тоа што е исправно. Човекот од челик на крајот одлучува дека е време да најде нов дом за себе... на друга планета, во светот Бизаро!
На Земјата, Супермен и Лигата на правдата си ја вршат вообичаената работа за спречување на лошите момци! Но, кога светот Бизаро е под закана да биде уништен од страна на галактичкиот тиран Дарксајд, Бизаро се враќа на Земјата и ја клонира Лигата на правдата за да создаде повеќе херои како себе, па се раѓа Лигата Бизаро! Од Бетмен, Супержена, Зелениот Фенер и Киборг се создаваат спротивните клонови Бетзаро, Бизара, Зелензаро и Кизаро. Лигата на правдата треба да се здружи со своите бизарни пандани за да го спречат Дарксајд и да ја спасат галаксијата!

Слики

Лига на правдата против Бизарната лигаЛига на правдата против Бизарната лигаЛига на правдата против Бизарната лигаЛига на правдата против Бизарната лигаЛига на правдата против Бизарната лигаЛига на правдата против Бизарната лигаЛига на правдата против Бизарната лигаЛига на правдата против Бизарната лигаЛига на правдата против Бизарната лига

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Необични басни: Шоу на Златокоса и трите мечки (2008)

  четврток
  image
  Златнокосата - неподносливата телевизиска ѕвезда се согласува да земе учество во реалити шоу. Девојката е принудена да заживее со три непослушни мечиња. Кога...
 • Пирати! Банда смотаници (2012)

  денес
  image
  Со својот екипаж од смотаници и навидум несвесен за невозможната мисија што му претстои, пиратскиот капетан ќе треба да се бори со злобната кралица, да го спаси...
 • Тинејџерски нинџа желки (2007)

  денес
  image
  Кога на светот му се заканува древно зло, четирите желки тинејџери мора да се здружат повторно и да се смират за да му се спротивстават.
 • Мој мали Пони девојке из Еквестрије - Путовање путем дуге (2019)

  денес
  image
  У овој специјалној епизоди, Мејн шесторка путује у Долину наде, где је Рејнбоу Деш позвана да буде почасни гост на Фестивалу дуге. Меѓутим, они откривају да су...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.