СОДРЖИНА

Следејќи неколку меѓусебно испреплетени приказни поврзани преку последиците од погрешно употребената современа технологија, филмот „Прекини врска“ претставува приказна за тоа како неуспешната комуникација ги уништува нашите врски.
Еден трудољубив адвокат, кој е постојано на својот мобилен, не може да најде време да комуницира со своето семејство. Една отуѓена двојка го користи интернетот како начин да избега од својот безживотен брак. Еден поранешен полицаец и вдовец се бори да го воспита својот немирен син да не малтретира еден свој соученик на интернет. Еден амбициозен новинар се обидува да направи кариера преку приказната за една тинејџерка која настапува на една интернет-страница за возрасни. Тие се непознати, соседи и колеги и нивните приказни се судираат во овој драматичен трилер за обичните луѓе кои се очајни за човечки врски. „Прекини врска“ ги истражува последиците од модерната технологија и како таа влијае и на кој начин ги дефинира нашите секојдневни односи.

Слики

НеповрзаноНеповрзаноНеповрзаноНеповрзаноНеповрзаноНеповрзаноНеповрзаноНеповрзаноНеповрзаноНеповрзано

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Надвор од игра (2020)

  денес
  image
  Џек (Бен Афлек) бил средношколски кошаркарски феномен, кој одеднаш, од непознати причини, ја напушта играта и се откажува од иднината. Години подоцна, тој добива...
 • Отац (2020)

  денес
  image
  Having just scared off his recent caregiver, Anthony, an ailing, octogenarian Londoner gradually succumbing to dementia, feels abandoned when concerned Anne, his...
 • Operation "Fire" (1973)

  денес
  image
 • Toll Bar (2015)

  денес
  image
  Rauan works at a parking lot in a prestigious residential area. Aidar passes him daily in his luxurious car. The auto belongs to his father, who works in the oil...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.