СОДРЖИНА

Редитељ Чандор дочарао је банкарску похлепу, друштвену неодговорност и спремност да се угрози цело светско тржиште капитала да би се са профитом извукли из својих ризичнијих финансијских операција. Филм показује колико је приватним финансијским компанијама, нарочито у Америци, потребан строжи наsор државних регулаторних тела и чвршќа правила понашања како би се избегло да незаситни појединци у настојању да остваре што веќу добит угрозе функционисање целокупне америчке, па и светске привреде.

Слики

Позив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорењаПозив упозорења

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Обожавање (2019)

  image
  12-годишниот Пол лудо се вљубува во Глорија, пациентка во ментална институција каде што работи мајка му, и која тврди дека е примена по грешка. Тие двајцата...
 • Внимавај што посакуваш (2015)

  image
  Неискусен млад човек се впушта во афера со сопругата на богат банкар. Наскоро тој се вплеткува во неочекуван скандал со сомнителна смрт што може да го одведе во...
 • Закон на молкот (2012)

  image
  Кога ќе му го откријат вистинскиот идентитет, некогашниот политички активист бега со цел да им ја спаси иднината на своите ќерки и да се смири со сопственото...
 • Nitram (2021)

  image
  Events leading up to the 1996 Port Arthur massacre on Tasmania in an attempt to understand why and how the atrocity occurred.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.