рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 8.8/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Под водство на својот колега Џо Хант (А. Елгорт), група момчиња од добро ситуирани семејства во Лос Анџелес во 1980-тите, смислува план како набрзина да се збогатат со таканаречената „Пирамида на среќата“. Планот завршува лошо за сите нив кога Хант и Питман ќе го убијат инвеститорот и измамник Рон Левин (К. Спејси). Приказната се темели на вистински клуб кој бил активен во Лос Анџелес во 1980-тите години...

Слики

Клуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионериКлуб на милионери

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Телохранителот на Линколн (2013)

  вторник
  image
  Вистинска приказна за Абрахам Линколн и неговиот телохранител, американскиот маршал Ворд Хил Лемон.
 • Империум (2016)

  вторник
  image
  Идеалистички агент ФБИ Нате Фостер инфилтрира се у радикалну нацистичку терористичку групу како би пронашао несталу пошиљку цезијума -137, материјала који се...
 • Римејк (2003)

  вторник
  image
  Млади Бошњак Тарик Карага поткрај 1993. борави у Паризу, гдје је избјегао из БиХ због рата. Тарик је пронашао продуценте за свој сценариј "Човјек ниоткуда", у...
 • Сведоштво за младоста (2014)

  вторник
  image
  „Сведоштво за младоста е моќна приказна за љубовта, војната и сеќавањето, според мемоарите на Вера Британ за Првата светска војна, кои станале класично сведоштво...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.