poster

Чувањето на Грејс Б. Џоунс

Saving Grace B. Jones (2009)

Режисер: Connie Stevens

рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 4.3/10
(9 гласови)

Содржина

Во Мисури во педесеттите, животот на еден пар станува хаотичен кога сестрата на мажот ќе ја пуштат од локалната душевна болница и кога ќе почне да живее со семејството. Добитничката на Оскар Тејтум О’Нил ја глуми Грејс, а партнери и се Мајкл Бин и Пенелопи Ен Милер.

Слики

Чувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. ЏоунсЧувањето на Грејс Б. Џоунс

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Воспитувачка (2018)

  image
  Кога воспитувачка во градинка (Меги Гиленхал) открива надарено петгодишно дете во нејзината група, станува фасцинирана од детето, вртоглаво спуштајќи се по опасна...
 • Nitram (2021)

  image
  Events leading up to the 1996 Port Arthur massacre on Tasmania in an attempt to understand why and how the atrocity occurred.
 • Внимавај што посакуваш (2015)

  image
  Неискусен млад човек се впушта во афера со сопругата на богат банкар. Наскоро тој се вплеткува во неочекуван скандал со сомнителна смрт што може да го одведе во...
 • Seduced (2016)

  image
  A woman is conned by a man who uses online dating ads to rob women.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.