poster

1917

1917 (2019)

драма, бојна | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Sam Mendes

Каде да се погледне
U kinima od 09.1.20
Cineplexx
рејтинг: 8.6/10
Ocjena korisnika: 9/10
(2 glasa)

СОДРЖИНА

Во кулминацијата на Првата светска војна, две млади британски момчиња, Скофилд и Блејк добиваат речиси невозможна мисија. Во трка со времето, мора да преминат непријателски територии и да пренесат порака која ќе го запре смртоносниот напад на стотици војници, меѓу кои и братот на Блејк

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Црниот лебед (2010)

  вторник
  image
  „Црниот лебед“ ја прикажува приказната за Нина (Натали Портман), балерина во њујоршка балетска компанија, чиј живот, како и на сите оние од нејзината професија,...
 • Вдиши длабоко (2013)

  вторник
  image
  Софи е студент на размена, којашто ќе допатува во САД и ќе се смести во семејството на еден професот по музика. Тој ќе и дава часови по пијано, но неговиот...
 • Медуза (2007)

  вторник
  image
  Приказна за три жени во современиот Тел Авив, чии што животи се испреплетуваат. Батја, келнерка по свадби, ќе најде немо дете во морето. Керен, невестата на чија...
 • Добриот пастир (2006)

  вторник
  image
  Едвард верува во САД и е подготвен да жртвува сѐ за заштитата на земјата. Како еден од основачите на ЦИА, Едвард е полн со идеали, но со тек на време неговата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.