рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(37 гласови)

Содржина

Во малото гратче Милбрук, вооружен грабеж, го претвора добродушниот угостител Том во локален херој. Набргу и неговиот идиличен семеен живот се претвора во пекол...

Слики

Историја на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилството

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Куќата на злото (2009)

  image
  Приказната се дели во два различни временски периоди. Првата започнува во една есенска ноќ 1978. година…
 • Алигаторот албино (1996)

  image
  Додека бегаат од неуспешен обид за грабеж, тројцата крадци ги опкружува полиција во бар во Њу Орлеанс, меѓутоа, полицијата не ги бара нив.
 • Најбараниот човек (2014)

  image
  Млад Чеченец и посветен муслиман пристигнува во Хамбург и предизвикува сомнеж во германската шпионска заедница поради можна поврзаност со исламските милитанти....
 • Без трага (2010)

  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.