рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 8/10
(29 гласови)

СОДРЖИНА

Во малото гратче Милбрук, вооружен грабеж, го претвора добродушниот угостител Том во локален херој. Набргу и неговиот идиличен семеен живот се претвора во пекол...

Слики

Историја на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилствотоИсторија на насилството

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нема земја за старци (2007)

  image
  Овај филм признатих редитеља Итана и Џоела Коена апсолутни је победник доделе Оскара. Био је номинован у осам категорија, а награѓен је са четири статуете и то за...
 • Грабната среде бел ден (2009)

  image
  Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.
 • Заложници (2011)

  image
  Што се случува кога мажот кој има сè - убава сопруга (Никол Кидман), ќерка тинејџерка (Лијана Либерато) и луксузна куќа - ќе се соочи со опасност да изгуби сè? Во...
 • Вдовици (2018)

  image
  Кога четворица вооружени ограбувачи се убиени при еден обид за грабеж, нивните вдовици на коишто им останал долгот поради криминалните активности на нивните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.