poster

Таа

Elle (2016)

драма, трилер | Франција, Германија, Белгија
Режисер: Paul Verhoeven

рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 6/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Светот на Мишел, директорка на една успешна компанија за видеоигри, се превртува наопаку кога доживува сексуален напад во својот дом. Наместо да го пријави злосторството, таа одлучува сама да го бара извршителот.
Мишел (Изабел Ипер) изгледа неуништливо. Таа предводи една успешна компанија за видеоигри и во својот љубовен живот го носи истиот безмилосен став што го има и во деловниот живот. Откако е нападната во својот дом од страна на непознат напаѓач, животот на Мишел се менува засекогаш. Кога решително сама тргнува да го бара напаѓачот, и двајцата се вовлечени во возбудлива игра што може во секој миг да излезе од контрола.

Слики

ТааТааТааТааТааТаа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Покритие (2007)

  image
  Кога Рајан Чемберс е убиен на Нова Година, главна сомнителна е Валери Мас, чиј живот се превртел наопаку кога дознала за двојниот живот на нејзиниот сопруг....
 • Трафик (2000)

  image
  Во Мексико, во близина на границата со САД, двајцата полицајци Хавиер (Б. дел Торо) и Маноло (Џ. Варгас) пресретнуваат камион којшто се чини дека превезува...
 • Брајтонска карпа (2010)

  image
  Откако го убива членот на ривалската банда, Фред Хејл, Пинки Браун се жени за Роз, единствената личност што може да докаже дека тој стои зад убиството. Сепак,...
 • Комора (1996)

  image
  Филм је раѓен према роману Џона Гришама, једног од најпродаванијих писаца данашњице, чија су дела омиљено штиво холивудских редитеља. Према Гришамовим романима...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.