СОДРЖИНА

Priča o Pompeji zaokuplja maštu ljudi zbog upravo ovakvih prizora - ljudi zarobljenih u pepelu, njihovog straha i užasa - zamrznutih u vremenu. Reditelj filma Pompeja Pol Anderson posetio je drevni grad i video iz prve ruke otiske tela mumificiranih u vulkanskom pepelu.

Слики

ПомпејаПомпејаПомпејаПомпејаПомпејаПомпејаПомпејаПомпејаПомпејаПомпејаПомпејаПомпејаПомпејаПомпејаПомпејаПомпеја

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Враќање на мумијата (2001)

  денес
  image
  Едно древно зло се ослободува кога проколнатата мумија повторно оживува со уште поголема моќ. Сега Рик и неговата жена Евелин тргнуваат во смел обид да го спасат...
 • Ладна одмазда (2019)

  денес
  image
  Тивкиот фамилијарен и вреден возач на камион за чистење снег Нелс, е изворот на енергијата на блескавото туристичко место во Карпестите Планини , бидејќи тој е...
 • Да се убие Бил 2 (2004)

  денес
  image
  Завршува приказната за одмазда на Квентин Тарентино. Ума Турман се враќа како Невестата обидувајќи се да им се одмазди на своите неуспешни убијци и да ја најде...
 • Уличен борец: Легендата за Чун-Ли (2009)

  денес
  image
  Правен врз основа на популарната франшиза видео игри. Женскиот борец Чун-Ли трга во потрага по правда.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.