СОДРЖИНА

Највеќи светски експерт у пројектовању затворских безбедносних система, на превару је заробљен у утврѓењу које је сам пројектовао, а у којем су смештени најозлоглашенији светски криминалци. Тек када се нашао унутра, схватио је да је Тамница немилосрдно и технолошки напредно спремиште највеќих криминалаца. У наизглед бескрајном лавиринту стаклених ќелија које чувају наоружани и маскирани стражари, Бреслин као да не види могуќност да се спасе. Да ствар буде страшнија, садистички управник затвора је лично преузео задатак да на све могуќе начине сломи дух непокорних затвореника, као што је Бреслин.

Слики

План бекстваПлан бекстваПлан бекстваПлан бекстваПлан бекстваПлан бекстваПлан бекстваПлан бекстваПлан бекстваПлан бекстваПлан бекстваПлан бекства

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Железен човек 2 (2010)

  денес
  image
  Сега, откако е откриена неговата тајна, животот на Тони Старк е понапнат од било кога. Секој ја сака технологијата на Железниот човек, заради моќ или заради...
 • Блиски непријатели (2013)

  денес
  image
  Кога голема количина на наркотици исчезнува од американско-канадската граница, шумскиот ренџер и бившата морнарска фока, Хенри, е принуден да се бори за својот...
 • Глупи крадци (2009)

  денес
  image
  Еден искусен ограбувач кој должи многу на руската мафија, најмува еден новајлија за да изведат уште еден грабеж, во оваа криминална драма од режисерката Мими...
 • Не е време за умирање (2021)

  денес
  image
  Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.