рејтинг: 3.6/10
Оценка на корисникот: 4.33/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

12 Божиќних катастрофа нам доноси причу о појављивању мистериозне тамне звезде на небу током Божиќне ноќи, при чему почиње серија апокалиптичних догаѓаја. Док планету пустоше земљотреси, торнадо и други екстремни феномени, девојчица сазнаје да би она могла да буде једина особа која може да спречи катастрофу.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Категорија седум: Крај на светот (2005)

  image
  Торнада, урагани, бури и масовни уништувања, како ефект на глобалното затоплување, се собираат во супер бура која би можела со досега невидена сила да ја удри...
 • Аквамен (2018)

  image
  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога...
 • Хаос који хода (2021)

  image
  У не тако далекој будуќности, Тод Хјуит(Том Холанд) упознаје Виолу (ДејзиРидли), тајанствену девојку која се појављује на његовој удаљеној планети, где су све...
 • Неверојатниот Човек-пајак 2 (2014)

  image
  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.