СОДРЖИНА

На пријему који је организован да би било прослављено потписивање важног уговора измеѓу јапанске компаније и америчког министарства одбране, млада жена је задављена. Како би публицитет био избегнут, позван је пензионисани стручњак, познавалац јапанске културе да, што дискретније, пронаѓе починиоца злочина. Што је он ближе решењу ове осетљиве ситуације, то је политички притисак за његово склањање са случаја јачи. Тако он улази у трку с временом да би разоткрио злочинца

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ивица и Марица против злото (2013)

  денес
  image
  Близнаците Ела и Џона тргнуваат во ново, елитно училиште. Таму ќе го запознаат директорот Себастијан, којшто знае многу повеќе за нив отколку тие самите. По...
 • Бекство у зору (2006)

  денес
  image
  РЕСЦУЕ ДАWН нам приповеда истиниту причу о Немцу Дитеру Денглеру који је маштао о томе да постане пилот, да би се коначно пробио до Сједињених америчких држава...
 • Волшебнкот и белата змија (2011)

  денес
  image
  Режисерот на оваа приказна Чинг Сиу-Тунг, својот филм го потпира врз една стара кинеска легенда за еден билкар кој се вљубува во илјадагодишната Бела Змија...
 • Тенет (2020)

  денес
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.