СОДРЖИНА

Схане Wест глуми неустрашивог истраживача Јацка Wилдера који наставља своје пустоловине у митском краљевству Ел Дораду.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мумијата (1999)

  image
  Како казна за убиството на фараонот Сети и за спиењето со неговата љубовница, египетскиот свештеник Имотеп бил мумифициран жив и бил проколнат. Но, во 1923 год....
 • Неочекуван удар (2011)

  image
  Приказна за млада пациентка на психијатрија, која бега во живописниот свет на фантазијата, каде бара од четири други девојки да се здружат за да избегаат од...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Пиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисер (2003)

  image
  Идиличниот пиратски живот на шармантниот капетан Џек Спероу се превртува наопаку откако неговиот непријател, капетан Барбоса, му го краде бродот, „Црниот бисер и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.