СОДРЖИНА

Глобален акционен трилер за закана од смртоносна пандемија на една болест. Докторите во центрите за контрола на болестите и во Светската здравствена организација итаат да ја спречат пандемијата на новиот вирус и да пронајдат лек.
Режисерот Стивен Содерберг на голема врата се враќа во киносалите со акционен трилер во кој станува збор за глобална закана од една смртоносна пандемија на болест, предизвикана од нов вирус, но и за луѓето кои се борат да ја спречат. Како што расте брзата епидемија, светската медицинска заедница ита да пронајде лек и да ја контролира паниката што се шири побрзо од самиот вирус. Истовремено, обичните луѓе се борат да преживеат во општеството што се распаѓа. Ѕвездената меѓународна актерска екипа ги вклучува добитниците на „Оскар“, Мет Дејмон, Гвинет Палтроу, Кејт Винслет и Мерион Котилард, како и номинираните Џад Лоу и Лоренс Фишбурн, кои ги играат посветените доктори во центрите за контрола на болестите и во Светската здравствена организација, посветени да ја спречат пандемијата на новиот вирус. Наоѓајќи го неговиот извор во Хонг Конг и барајќи соодветен лек, овие решителни самарјани даваат сè од себе за да ги ограничат бројот на смртните случаи, ширењето на паниката и лажните гласови за болеста во оваа филмска драма, со низа култни изрази во стилот на драмата за наркотоци „Сообраќај“ за која Содерберг беше награден со „Оскар“.

Слики

ЗаразаЗаразаЗаразаЗаразаЗаразаЗаразаЗаразаЗаразаЗаразаЗаразаЗаразаЗаразаЗаразаЗаразаЗараза

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пакет (2012)

  вторник
  image
  Дејството на акциониот трилер со Стив Остин и Долф Лундгрен во главните улоги се одвива околу еден курир, кој на локалниот мафијашки бос мора да му достави...
 • Црвениот орел (2011)

  вторник
  image
  Шпанија во текот на 60-те години од 17 век. За да се постигне мир меѓу Шпанија и Португалија, во Мадрид се одржува собир на високи претставници и моќни луѓе од...
 • Тенет (2020)

  вторник
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Неправедно осуѓен (1998)

  вторник
  image
  Рајан Харисон (Леслие Ниелсен), виртуоз на виолини, звезда и секс симбол, не жели да спава са згодном Лорен (Келлy ЛеБроцк). Али, када њеног супруга пронаѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.