СОДРЖИНА

Доминика е поранешна балерина присилена да влезе во една руска владина програма што ја втурнува во опасна шпионска игра. Таа станува смртоносна агентка, но е заробена во свет од кој очајнички сака да избега.
Доминика Егорова е многу нешта. Таа е посветена ќерка, решена да ја заштитува својата мајка по секоја цена. Таа е примабалерина што ги крши границите на своето тело и ум. Таа е мајстор за заведување и за манипулации. Кога доживува тешка повреда, Доминика и нејзината мајка се соочуваат со несигурна иднина. Затоа таа прифаќа да влезе во една тајна владина служба што обучува исклучителни млади луѓе како што е таа да ги користат своите тела и умови како оружје. Откако минува низ садистичка обука, таа станува најопасна студентка во програмата. Доминика сега мора да најде рамнотежа помеѓу личноста што порано била и моќта што ја има сега, а нејзиниот живот и сите нејзини блиски се под ризик, вклучително и американскиот агент на ЦИА, кој се обидува да ја убеди дека тој е единствената личност на која може да ѝ верува.

Слики

ПредавствоПредавствоПредавствоПредавствоПредавствоПредавствоПредавствоПредавствоПредавствоПредавствоПредавствоПредавствоПредавствоПредавство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  денес
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Логан Лаки (2017)

  денес
  image
  „Повратнички" филм славног Стевена Содербергха, редитеља филмова Оцеанових једанаест, дванаест и тринаест, након што је пре пет година отишао у пензију. Прича...
 • Луѓе во црно: Интернационала (2019)

  денес
  image
  Луѓето во црно отсекогаш ја заштитувале Земјата од вселенските никаквеци. Во оваа нова авантура, тие се справуваат со најголемата светска закана досега, крт во...
 • Џек Ричер: Нема враќање (2016)

  денес
  image
  Кога мајор Сузан Тарнер е наместена за предавство, Џек Ричер открива дека таа е цел на огромна владина завера. Ричер ризикува сѐ за да ја победи моќната...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.