СОДРЖИНА

Еден снајперист кој живее во егзил се впушта во акција откако дознава дека постои заговор за убиство на претседателот. Измамен и наместен за обидот, тој се пушта во бегство за да го открие вистинскиот убиец и причината зошто е наместен.
Во минатото Боб Ли Свагер (Марк Волберг) бил најдобар стрелец во војската, но откако стана недоверлив во системот, тој исчезнува без трага. Кога високи владини претставници го лоцираат во неговото планинско засолниште после голема потрага, Свагер е принуден да се врати во службата со цел да го запре атентаторот кој сака да го убие претседателот на САД. Додека ја изведува мисијата, Свагер одеднаш сфаќа дека е предаден кога почнува лов по него низ целата држава. Ранет и очаен да ги открие виновниците кои стојат зад заговорот пред да биде предоцна, Свагер започнува со план за одмазда кој силно ќе се одрази врз некои од најмоќните и најкорумпирани водачи во слободниот свет.

Слики

СтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелецСтрелец

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пар, непар (1978)

  денес
  image
  Поручник морнарице Џони Фирпо добија задатак да сараѓује са полицијом Мајамија на хапшењу банде. Да би успео у томе потребна му је помоќ пензионисаног...
 • Бери Сил: Амерички оригинал (2017)

  денес
  image
  Баррyја Сеала, пилота Транс Wорлд Аирлинеса, регрутира ЦИА како би извиѓао Средњу Америку због све веќе комунистичке пријетње из тог краја. Баррy, којем је...
 • Чувари на плажа (2017)

  денес
  image
  Легендарниот калифорниски спасител Мич Бјукенон (Двејн Џонсон) е фрустриран кога еден олимписки пливач (Зак Ефрон) му се придружува на тимот за патрола на...
 • Владавина ватре (2002)

  денес
  image
  За време граѓевинских радова које је водила његова мајка, дечак Квин сведочи буѓењу змаја који је годинама мировао у свом поsемљу. Данас, двадесет година касније,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.