Дени МекБрајд („Заменици на директорот“) се враќа на ХБО со комична серија што раскажува за светски познатото ТВ-проповедничко семејство со долга традиција на настраност, алчност и добротворна работа, сè во име на Исус Христос. МекБрајд го игра главниот лик Џеси Гемстоун, кој себеси се гледа како најслободоумен во проповедништвото, продолжувајќи го и надградувајќи го она што го изградил татко му Ели Гемстоун (Џон Гудман). Исто така, Еди Патерсон ја игра Џуди, сестрата на Џеси; Кесиди Фримен ја игра Амбер, сопругата на Џеси; Тони Кавалеро го игра Киф Чемберс, бивш сатанист кој е спасен од помладиот брат на Џеси, Келвин (Адам Дивајн); Тим Балц го игра Б.Џ., свршеникот на Џуди; а Грег Алан Вилијамс го игра Мартин Имари, конзервативен Кениец кој му е десна рака на Ели.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Повторно љубов - Aşk yeniden (2015)

  сабота
  image
  Зејнеп је млада девојка која живи среќно са својим оцем и тетком. Кад се заљуби по први пут, одлучује да следи своје срце, не размишљајуќи о последицама. Напушта...
 • Ридицулоуснесс (2011)

  сабота
  image
  Водитељ емисије "Ридицулоуснесс", Роб Дирдек, проналази најсмешније аматерске видео снимке на интернету и од њих прави занимљиве и смешне емисије за сва времена....
 • Бибин свијет (2006)

  сабота
  image
  Мали дуќан на крају града мјесто је гдје благајница Биба Фрук и њени колеге Ѓурѓа, Владо, Миливој и пословоѓа Пишкориќ марљиво раде и труде се обавити посао...
 • Духови (2021)

  сабота
  image
  A young couple's dreams come true when they inherit a beautiful country house, only to find it's both falling apart and inhabited by many of the deceased previous...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.