Џеј има возрасни деца, внуци и прекрасна млада жена која и самата има малолетен син; сите заедно мораат да ги премостат генерациските, културните и општествените разлики.
Оваа ситком серија во сатиричен стил зборува за невообичаеното сродство на проширениот клан Притчет, семејство кое го вклучува патријархот Џеј (Ед Онил), неговата помлада жена со латинско потекло, Глорија (Софија Вергара) и нејзиниот малолетен син, Мени (Рико Родригез), ќерката на Џеј, Клер (Џули Брауен) и нејзиното семејство, како и синот на Џеј, Мичел (Џеси Тајлер Фергусон) кој живее со својот партнер, Камерон (Ерик Стоунстрит). Еден холандски создавач на филмови ги снима животите на три семејства, вклучувајќи едно каде има престојувано како студент на размена. Во едно семејство, таткото работи, а мајката седи дома и ги чува нивните деца; во друго еден хомосексуален пар го искусува татковството по прв пат, со едно виетнамско дете кое тукушто го имаат посвоено; а во третото семејство, еден 60 годишен човек инстант татко кој се жени за триесет и нешто годишна мајка со латинско потекло. Снимано во документарен филм.

Се прикажува на каналите:

FOX  RTL2  

Беше на каналите:

Tring Smile  HBO2  HBO  HBO3  RTL DE  E!  SLO2  SLO1  

Следна епизода:

понеделник
06:00
Современо семејство 10, Еп. 230
вторник
00:00
Современо семејство 6, Еп. 13
вторник
00:25
Современо семејство 6, Еп. 14
вторник
05:35
Современо семејство 10, Еп. 230
среда
00:00
Современо семејство 6, Еп. 15
среда
00:25
Современо семејство 6, Еп. 16
среда
05:35
Современо семејство 10, Еп. 19
среда
06:00
Современо семејство 10, Еп. 20
четврток
00:00
Современо семејство 6, Еп. 17
четврток
00:25
Современо семејство 6, Еп. 18
8.12.22
05:35
Современо семејство 10, Еп. 20
8.12.22
06:00
Современо семејство 10, Еп. 21
9.12.22
00:00
Современо семејство 6, Еп. 19
9.12.22
00:25
Современо семејство 6, Еп. 21
9.12.22
05:35
Современо семејство 10, Еп. 21
9.12.22
06:00
Современо семејство 10, Еп. 22
10.12.22
00:00
Современо семејство 6, Еп. 21
10.12.22
00:25
Современо семејство 6, Еп. 22
10.12.22
05:35
Современо семејство 10, Еп. 22
12.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 1
13.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 1
13.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 2
14.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 2
14.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 3
15.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 3
15.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 4
16.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 4
16.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 5
17.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 5
19.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 6
20.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 6
20.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 7
21.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 7
21.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 8
22.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 8
22.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 9
23.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 9
23.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 10
24.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 10
26.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 11
27.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 11
27.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 12
28.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 12
28.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 13
29.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 13
29.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 14
30.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 14
30.12.22
06:00
Современо семејство 11, Еп. 15
31.12.22
05:35
Современо семејство 11, Еп. 15
ПРЕПОРАКИ
 • Игра на судбината (2020)

  image
  Живот Алексе и Луке ќе се из корена променити када Лидија, медицинска сестра на самрти, призна Ади Каначки, дами из високог друштва, тајну коју је годинама...
 • Млади и гладни (2014)

  image
  У овој получасовној комедији два света су се сударила када је Џош, богати, млади предузетник ангажовао Геби, жустру, младу жену као свог личног кувара. Њихова...
 • Мама (2013)

  image
  Алисон Џени, добитница награда Еми и Оскар, глуми у овој урнебесној и често помало тужној комедији извршног продуцента Чака Лорија ("Штребери", "Млади Шелдон",...
 • Напуштени (2017)

  image
  Мајка им ги напуштила кога Филиз имала само 9 години, а помалите браќа и сестричката, биле речиси бебиња. Оттогаш младото девојче кое и сега има само 20 години,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.