рејтинг: 8.9/10
Оценка на корисникот: 9.53/10
(205 гласови)

Една од најпопуларните ТВ програми ширум светот, оваа паметна, софистицирана комедија нуди урнебесен поглед кон анксиозноста и апсурдноста на пријателството, кариерите и врските на шест блиски пријатели кои живеат во Њујорк.
Влезете во срцата и умовите на шест пријатели кои живеат во Њујорк додека тие ги истражуваат анксиозноста и апсурдноста на тоа да се биде вистински возрасен. Оваа паметна, софистицирана серија нуди урнебесен поглед кон врските и работењето во големиот град. Како што дознаваат Рејчел, Моника, Фиби, Џои, Чендлер и Рос, потрагата по среќа често отвора повеќе прашања од одговори. Но додека трагаат по исполнетост, тие исто така се чуваат еден со друг во ова возбудливо време кога сѐ изгледа возможно – сѐ додека имаат Пријатели.

Се прикажува на каналите:

RTL2  FACE TV  Top Channel  

Беше на каналите:

RTL Living  ATV  TV Koha  HBO2  MRT2  HBO3  MRT1  MRT 3 MK  SUPER RTL  PRO 7  JimJam  E!  RTK 1  HTV1  Kabel 1  RAI 2  

Следна епизода:

денес
22:00
Пријатели 5, Еп. 13
Утре
10:10
Пријатељи ®
Утре
10:40
Пријатељи ®
Утре
13:40
Пријатели 5, Еп. 12
Утре
14:10
Пријатели 5, Еп. 13
Утре
15:40
Пријатели, Еп. 226
Утре
21:00
Пријатељи
Утре
21:30
Пријатели 5, Еп. 14
Утре
21:30
Пријатељи
Утре
21:55
Пријатели 5, Еп. 15
четврток
10:10
Пријатељи ®
четврток
10:40
Пријатељи ®
четврток
13:40
Пријатели 5, Еп. 14
четврток
14:10
Пријатели 5, Еп. 15
четврток
15:40
Пријатели, Еп. 227
четврток
21:00
Пријатељи
четврток
21:30
Пријатели 5, Еп. 16
четврток
21:30
Пријатељи
четврток
21:55
Пријатели 5, Еп. 17
петок
10:10
Пријатељи ®
петок
10:40
Пријатељи ®
петок
13:40
Пријатели 5, Еп. 16
петок
14:10
Пријатели 5, Еп. 17
петок
15:40
Пријатели, Еп. 228
петок
21:00
Пријатељи
петок
21:30
Пријатељи
петок
21:30
Пријатели 5, Еп. 18
петок
21:55
Пријатели 5, Еп. 19
сабота
22:00
Пријатељи ®
сабота
22:30
Пријатељи ®
сабота
23:00
Пријатељи ®
сабота
23:30
Пријатељи ®
недела
00:00
Пријатељи ®
11.12.22
21:00
Пријатељи ®
11.12.22
21:30
Пријатељи ®
11.12.22
22:00
Пријатељи ®
11.12.22
22:30
Пријатељи ®
11.12.22
23:00
Пријатељи ®
12.12.22
13:40
Пријатели 5, Еп. 18
12.12.22
14:10
Пријатели 5, Еп. 19
12.12.22
21:30
Пријатели 5, Еп. 20
12.12.22
21:55
Пријатели 5, Еп. 21
13.12.22
13:40
Пријатели 5, Еп. 20
13.12.22
14:10
Пријатели 5, Еп. 21
13.12.22
21:30
Пријатели 5, Еп. 22
13.12.22
21:55
Пријатели 5, Еп. 23
ПРЕПОРАКИ
 • Два и по мушкарца (2003)

  image
  Цхарлие (Цхарлие Схеен) и Алан Харпер (Јон Црyер) су два брата који се, унаточ томе што су потпуне супротности, ипак на крају добро слажу. Мало је тога што им је...
 • Како сам упознао вашу мајку (2005)

  image
  Без неког посебног повода остарјели Тед Мосбy (Јосх Раднор) једног је дана посјео кќер и сина како би им потанко испричао низ догаѓаја који су претходили...
 • Андрија и Анџелка (2015)

  image
  Када су Андрија и Анѓелка у питању, актери серије која је обележила 2015. годину, изазови живота удвоје добијају комичне обрте. Засмејавали су нас много током...
 • Немирно лето (2020)

  image
  Она је добра и племенита особа која плени ведрином али с друге стране је брзоплета у својим одлукама. Њен циљ да постане архитекта и након смрти родитеља, Еда све...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.