2000-та е дефинитивно година во знакот на американската телевизиска серија „Девојките Гилмор“. Серија која траела седум години, која е добитник на многубројни „Еми“ награди, номинирана е за „Златен Глобус“, а за освојување на срцата на гледачите не е ни потребен коментар, затоа што се вбројува во 100 најдобри серии на сите времиња. Дејството на серијата се одвива во измисленото гратче Старс Холоу, Конектикат, кој е преполн со уметници и сонувачи и наликува на гратче од бајките. Хумористична приказна за животот на 32- годишната мајка Лорелај и нејзината 16- годишна ќерка Рори, приказна за мајчинството, пријателството и љубовта. Од сезона во сезона, Лорелај го набљудува растењето на својата ќерка Рори од девојче во млада жена и се соочува со многу комични и провокативни прашања, а притоа сака да го сочува својот однос мајка- другарка. Како и секоја тинејџерка, така и Рори, своите соништа за упис на еден од најпрестижните факултети- Харвард, ги заменува со љубовни врски. Тогаш Лорелај мора да се врати 16 години наназад, да сеприсети како таа се однесувала на истата возраст, за да може што повеќе да ѝ се приближи и да ѝ помогне на својата ќерка.

Се прикажува на каналите:

MRT1  MRT 3  

Беше на каналите:

MRT2  DIVA  ALFA TV  VOX  HTV1  

Следна епизода:

денес
21:50
Девојките Гилмор, сериски филм ®
Утре
04:30
ДЕВОЈКИТЕ ГИЛМОР 4, Еп. 11, Сериски филм
Утре
05:15
ДЕВОЈКИТЕ ГИЛМОР 4, Еп. 12, Сериски филм
понеделник
10:30
ДЕВОЈКИТЕ ГИЛМОР 4, Еп. 12, Сериски филм
понеделник
16:30
ДЕВОЈКИТЕ ГИЛМОР 4, Еп. 13, Сериски филм
понеделник
21:30
Девојките Гилмор, сериски филм ®
вторник
21:45
Девојките Гилмор, сериски филм ®
1.6.22
21:55
Девојките Гилмор, сериски филм ®
2.6.22
21:45
Девојките Гилмор, сериски филм ®
3.6.22
21:50
Девојките Гилмор, сериски филм ®
ПРЕПОРАКИ
 • Биннy и дух (2013)

  четврток
  image
  A family moves to an Abandoned house where Binny meets a ghost named Melchior. Together they search for clues left in different places.
 • Два и по мушкарца (2003)

  четврток
  image
  Цхарлие (Цхарлие Схеен) и Алан Харпер (Јон Црyер) су два брата који се, унаточ томе што су потпуне супротности, ипак на крају добро слажу. Мало је тога што им је...
 • Јерсеy Схоре (2009)

  четврток
  image
  A reality-based look at the vapid lives of several New Jersey 20-somethings and their respective friends and/or hook-ups.
 • Развратник (2010)

  четврток
  image
  У главној је улози аустралски глумац Рицхард Роxбургх (Ван Хелсинг, Миссион: Импоссибле 2) који тумачи развратника Цлеавера Греенеа, бриљантног, али...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.