Лиз Лемон е главна сценаристка на едно вечерно хумористично шоу. Таа уживала во својата работа до моментот кога нејзиниот нов шеф, дрскиот Џек Донахи, не наметнал дека мора да работи со разгалената филмска ѕвезда Трејси Џордан. Таа и понатаму се обидува да го направи шоуто колку е можно подобро, но Џек со своите постојани прашања и Трејси со своите луди испади никако не помагаат во тоа.

Се прикажува на каналите:

Stinet  

Следна епизода:

четврток
17:00
Телевизиски работи
четврток
17:20
Телевизиски работи
петок
02:25
Телевизиски работи
петок
02:45
Телевизиски работи
денес
10:15
Телевизиски работи
денес
10:35
Телевизиски работи
денес
16:59
Телевизиски работи
денес
17:19
Телевизиски работи
денес
02:40
Телевизиски работи
денес
03:00
Телевизиски работи
Утре
09:55
Телевизиски работи
Утре
10:15
Телевизиски работи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.