Лиз Лемон е главна сценаристка на едно вечерно хумористично шоу. Таа уживала во својата работа до моментот кога нејзиниот нов шеф, дрскиот Џек Донахи, не наметнал дека мора да работи со разгалената филмска ѕвезда Трејси Џордан. Таа и понатаму се обидува да го направи шоуто колку е можно подобро, но Џек со своите постојани прашања и Трејси со своите луди испади никако не помагаат во тоа.

Се прикажува на каналите:

Tring Smile  

Беше на каналите:

ATV  SUPER RTL  Stinet  Superstar 2  Nicktoons  Sitel  Brazzers TV  

Следна епизода:

понеделник
16:05
Телевизијска посла 1, Еп. 6
понеделник
20:15
Телевизијска посла 1, Еп. 7
ПРЕПОРАКИ
 • Eltern allein zu Haus (2016)

  image
 • Државни посао (2012)

  image
  Окосница емисије су сатирични разговори измеѓу тројице актера, коментари који подсеќају на "Станд Уп" форму. У питању су кратки, духовити коментари и опаске на...
 • Неки бољи људи (2020)

  image
  „Неки бољи људи” породична је серија чије главне јунаке представљају чланови породице Урошевиќ и Граовац. Три генерације под једним кровом, у комшијским становима...
 • Без ријечи (2016)

  image
  Маја Димео (Минние Дривер) је посвеќена мајка која би урадила све за свог мужа Џимија и децу Реја, Дилана и Џеј Џеја. Џеј Џеј је њен најстарији син с посебним...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.