„Неки бољи људи” породична је серија чије главне јунаке представљају чланови породице Урошевиќ и Граовац. Три генерације под једним кровом, у комшијским становима Граовац и Урошевиќ, представљају идеалан терен за сукобе генерација и система вредности, али и фини хумор. Згоде и незгоде брачног живота, муке одрастања, породични и егзистенцијални проблеми – све то прати живот породице Урошевиќ–Граовац кроз 66 епизода..

Беше на каналите:

Pink Serije  Agro TV  Superstar 2  Superstar TV  

ПРЕПОРАКИ
 • Piloti (2006)

  image
 • Телевизиски работи (2006)

  image
  Лиз Лемон е главна сценаристка на едно вечерно хумористично шоу. Таа уживала во својата работа до моментот кога нејзиниот нов шеф, дрскиот Џек Донахи, не наметнал...
 • Бајилионари (2018)

  image
  Max Graham and his group of friends run a start-up out of his parent's garage.
 • Бушава азбука (1985)

  image
  Едукативна емисија за најмалити, каде преку смеа и забава ја учат азбуката на македонскиот јазик.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.