poster

Гневен човек

Man on Fire (2004)

Акција, Драма, Трилер, Криминал, Mистерија | САД, Обединетото Кралство, Мексико, Швајцарија
Режисер: Tony Scott
STAR Movies | 18.7.24 | 01:55

рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 9.1/10
(231 глас)

Содржина

Поранешниот оперативец на ЦИА, Џон Криси, повторно живнува кога пријателот Рејбурн му наоѓа работа како телохранител на 9-годишната Пита Рамос. Кога ќе ја киднапираат Пита, Криси се одмаздува.

Слики

Гневен човекГневен човекГневен човекNew RegencyNew RegencyNew RegencyГневен човекГневен човекГневен човекГневен човекГневен човекГневен човекГневен човек

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Последна желба (2018)

  image
  Доктор Пол Керзи (Брус Вилис) е хирирг кој последиците од насилствата во својот град ги гледа дури кога ќе пристигнат во неговата итна служба, се додека неговата...
 • Пеперминт (2018)

  image
  "Пеперминт" е приказна за одмаздата на една млада мајка, која нема повеќе што да изгуби, па сега сака од своите непријатели да го врати убавиот живот кој и е...
 • Двете лица на законот (2018)

  image
  Откако двајца полицајци се суспендирани од должноста, тие ќе треба да влезат подлабоко во подземјето за да ја задоволат својата правда. Мел Гибсон и Винс Вон ги...
 • Екипа Фоки шест: Нападот на Осама бин Ладен (2012)

  image
  „Екипа Фоки Шест: Нападот на Осама бин Ладен“ е акциски филм кој се фокусира на американската специјална единица Фоки кои го убија Осама бин Ладен во неговото...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.