Содржина

Патникот Виктор Наворски кој потекнува од една мала источноевропска земја пристигнува на аеродромот во Њујорк. Непосредно по слетувањето, од аеродромскиот персонал дознава дека не може да го напушти аеродромот бидејќи во текот на летот во неговата земја избувнала војна. Таа веќе не постои, па така и неговиот пасош станува неважечки. Преку ноќ тој станува бездомник, а аеродромскиот терминал му е втор дом каде што треба да помине денови и месеци.

Слики

ТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминал

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • За тебе, со љубов (2019)

  image
  Аманда е сопственичка на еден дуќан за користени венчаници на кои им дава нов живот и им ги продава на невестите кои не можат да си дозволат скапи фустани. Со...
 • Лесна девојка (2010)

  image
  Средношколката Олив станува жртва на училишните „трачови“ кога ја лаже својата најдобра пријателка за една викенд романса со измислен факултетски студент. Набргу...
 • Човекот што го тужеше Господ (2001)

  image
  Стив Маерс e адвокат, кој поради незадоволството од својата работа станува рибар. Откако неговиот единствен имот, неговиот брод, е уништен од удар на гром,...
 • Среќно до крајот на животот (1998)

  image
  Енди Тенант је режисер ове варијанте бајке о Пепељуги. Браќа Грим стижу у куќу имуќне Дворске Даме (Жана Моро) која прича о многим легендама које окружују причу о...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.