СОДРЖИНА

Патникот Виктор Наворски кој потекнува од една мала источноевропска земја пристигнува на аеродромот во Њујорк. Непосредно по слетувањето, од аеродромскиот персонал дознава дека не може да го напушти аеродромот бидејќи во текот на летот во неговата земја избувнала војна. Таа веќе не постои, па така и неговиот пасош станува неважечки. Преку ноќ тој станува бездомник, а аеродромскиот терминал му е втор дом каде што треба да помине денови и месеци.

Слики

ТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминалТерминал

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов, љубов, љубов (2020)

  image
  Од режисерката Еленор Копола доаѓаат три приказни кои ја истражуваат љубовта, посветеноста и лојалноста меѓу паровите и пријателите. Во филмот играат Рита Вилсон,...
 • Шпанглиски (2004)

  image
  Настанува судир на културите кога убавата Мексиканка Флор (Паз Вега), мајка на 12-годишно девојче, станува чистачка во едно богато семејство во Лос Анџелес (Адам...
 • Дневникот на дадилката (2007)

  image
  Студентка оди да работи како дадилка за богато семејство во Њујорк. Принудена е да жонглира со неговата дисфункционалност, со својата нова романса и разгаленото...
 • 50 први состаноци (2004)

  image
  Хенри живее на Хаваи и ужива во друштво на туристките. Тој го остава својот љубовџиски живот откако се вљубува во Луси, која пати од краткорочно губење на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.