poster

Искупување во Шошенк

The Shawshank Redemption (1994)

драма | САД
Режисер: Frank Darabont

рејтинг: 9.3/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(195 гласови)

СОДРЖИНА

Енди Дуфренс е успешен банкар кој невин е обвинет за убиство на неговата неверна соруга и на нејзиниот љубовник. Енди е осуден на две доживотни робии, кои треба да ги отслужи во затворот Шошанк во државата Мејн. Судбината на Енди ја следиме низ очите на неговиот затворски цимер Ред. Ред е осуден на доживотна робија, и зад себе има веќе дваесет години отслужена казна. За тоа време научил да балансира меѓу групите на затворениците, сепарирани низ затворот и стражарите кои ги предводи бруталниот Бајрон Хедли.

Слики

Искупување во ШошенкИскупување во ШошенкИскупување во ШошенкИскупување во ШошенкSmile EntertainmentSmile EntertainmentSmile EntertainmentSmile EntertainmentSmile EntertainmentSmile Entertainment

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Абу Лејла (2019)

  четврток
  image
  Алжир, 1994. Тероризмот дивее веќе две години во земјата, секојдневно донесувајќи жртви и стравотии. Полицајците С. и Лотфи, другари од детството, патуваат низ...
 • Кожа со утеха (2011)

  четврток
  image
  Очајната потреба на една млада жена за емоционален и сексуален партнер, ја носи во надреален и деструктивен однос со тетоважа која на нејзината кожа се менува и...
 • Варвари (2014)

  четврток
  image
  Тинејџерска драма за созревање во свет во кој нема можности.
 • Одеднаш еден ден (2018)

  четврток
  image
  Антонио има 17 години и сонува да стане фудбалер во голем тим. Тој живее во мало село, од каде што заминувањето не е секогаш лесно. Тука е и Миријам, внимателната...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.