рејтинг: 9.3/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(195 гласови)

СОДРЖИНА

Енди Дуфренс е успешен банкар кој невин е обвинет за убиство на неговата неверна соруга и на нејзиниот љубовник. Енди е осуден на две доживотни робии, кои треба да ги отслужи во затворот Шошанк во државата Мејн. Судбината на Енди ја следиме низ очите на неговиот затворски цимер Ред. Ред е осуден на доживотна робија, и зад себе има веќе дваесет години отслужена казна. За тоа време научил да балансира меѓу групите на затворениците, сепарирани низ затворот и стражарите кои ги предводи бруталниот Бајрон Хедли.

Слики

Искупување во ШошенкИскупување во ШошенкИскупување во ШошенкИскупување во ШошенкSmile EntertainmentSmile EntertainmentSmile EntertainmentSmile EntertainmentSmile EntertainmentSmile Entertainment

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Животот нема правила (1999)

  денес
  image
  Хомер е сираче во Сент Клод, Мејн. Тој никогаш не бил посвоен, па му станал миленик на директорот на сиропиталиштето, д-р Ларч, кој на Хомер му го пренесува сето...
 • Рафаел (2018)

  денес
  image
  Вистинска приказна за Тунижанецот Назир и бремената сопруга од Холандија. Тие се раздвоени кога му е забранет влез во Холандија. Назир се обидува преку опасниот...
 • Алберт Нобс (2011)

  денес
  image
  19 век, Даблин. Алберт Нобс, ексцентричен маж на средни години, работи во хотелот Морисон како келнер. Алберт е вреден и штеди пари за да може еден ден да има...
 • Лилијан (2019)

  денес
  image
  Лилијан, емигрантка заглавена во Њујорк, одлучува да се врати во родната Русија и решително го започнува долгото патување. Филм за патешествие што се одвива преку...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.