Џон Оливер, еден од најсмешните и најсвежи водители што се појавиле на телевизиската сцена последниве години, човекот чие гостување во 2013 г. на „Секојдневното шоу со Џон Стјуарт му донесе одлична критика, обожаватели, меѓу кои е и самиот Стјуарт, пристигнува на ХБО со сосема ново разговорно шоу. Во него ќе се прави неделна анализа на вестите, политиката и моменталните настани. Ова получасновно шоу на Оливер ќе му даде единствена платформа на која ќе може да ги понуди својата перспектива и својот уникатен стил за различни општествени, политички или егзистенцијални проблеми со кои се соочуваат Америка и светот.

Се прикажува на каналите:

HBO  HBO3  HBO2  

Следна епизода:

денес
16:05
Премиера Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 15
петок
21:00
Премиера Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 16
сабота
03:35
Премиера Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 16
сабота
13:40
Премиера Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 16
3.7.22
05:15
Премиера Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 16
4.7.22
00:45
Премиера Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 16
4.7.22
11:15
Премиера Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 16
5.7.22
16:00
Премиера Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 16
8.7.22
21:00
Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 4
9.7.22
03:30
Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 4
9.7.22
14:10
Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 4
10.7.22
05:15
Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 4
11.7.22
00:30
Минатата недела вечерва со Џон Оливер 9, Еп. 4
ПРЕПОРАКИ
 • Современо семејство (2009)

  понеделник
  image
  Џеј има возрасни деца, внуци и прекрасна млада жена која и самата има малолетен син; сите заедно мораат да ги премостат генерациските, културните и општествените...
 • Добрата вештерка (2015)

  понеделник
  image
  Цассандра "Цассие" Нигхтингале је власница дуќана Звоно, књига и свијеќа, а уједно води и малено прихватилиште. Она је врло видовита и интуитивна, а магију раби...
 • Уврнуто! (2021)

  понеделник
  image
  Milo is a manager of a comic book store whose microcosm is disrupted when his boss hires the loud and boisterous Ruby. Despite their differences, the two form an...
 • Ај не замарај (2016)

  понеделник
  image
  Серијал што комично го прикажува заедничкиот живот на три парови: еден млад човек, кој штотуку го започнува животот под ист покрив, средовечен човек, кој е во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.