Оценка на корисникот: 8/10
(347 гласови)

СОДРЖИНА

Агентот Хобс бара од Дом да го собере својот елитен тим во Лондон за да фатат еден криминалец кој командува со организација од возачи-платеници во 12 земји. Плаќање? Слобода за сите нив и можност да се вратат дома.
Во филмот „Брзи и бесни 6“, Вин Дизел, Пол Вокер и Двејн Џонсон ја предводат ѕвездената актерска екипа во светскиот блокбастер за автомобилските трки на нов континент. Откако Дом и Брајан во Рио ја уништија империјата не еден моќник и на својата дружина ѝ оставија 100 милиони долари, нашите херои се раштркаа низ светот. Но, неможноста да се вратат дома, присилени да живеат во бегство, им остави празнина во животите. Во меѓувреме, Хобс следи една организација од смроносни возачи-платеници во 12 земји, а помошничката на нивниот водач е Лети, поранешната љубов на Дом за која тој мислел дека е мртва. Единствен начин да се запрат криминалците е да се поразат на улиците, па Хобс бара од Дом да го собере својот елитен тим во Лондон. Плаќање? Слобода за сите нив и можност да се вратат дома кај своите семејства.

Слики

Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Арсенал (2017)

  image
  Два брата који су преживели сву прљавштину свог сиромашног детињства у Мисисипију, одрастају прихватајуќи веома различите животе. Док се млаѓи брат поштено убија...
 • Како гром од ведро небо (1995)

  image
  За да ја ослободи својата киднапирана сестра, механичарот за спортски автомобили Чан Фох-То (Џеки Чен) мора да го порази лидерскиот криминалец, во улични трки.
 • Разбојници (2016)

  image
  Кога банката ќе ја погоди брутален грабеж, сите докази укажуваат на сопственикот и неговите богати клиенти. Како што ФБИ копа подлабоко, станува јасно дека се...
 • Во кафез (2010)

  image
  Полицаецот Дени е обвинет за злосторство што не го направил и ќе заврши во затвор. Главниот збор во затворот го има криминалецот Антон Варгас, којшто организира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.