рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 8.98/10
(105 гласови)

СОДРЖИНА

Агентот Хобс бара од Дом да го собере својот елитен тим во Лондон за да фатат еден криминалец кој командува со организација од возачи-платеници во 12 земји. Плаќање? Слобода за сите нив и можност да се вратат дома.
Во филмот „Брзи и бесни 6“, Вин Дизел, Пол Вокер и Двејн Џонсон ја предводат ѕвездената актерска екипа во светскиот блокбастер за автомобилските трки на нов континент. Откако Дом и Брајан во Рио ја уништија империјата не еден моќник и на својата дружина ѝ оставија 100 милиони долари, нашите херои се раштркаа низ светот. Но, неможноста да се вратат дома, присилени да живеат во бегство, им остави празнина во животите. Во меѓувреме, Хобс следи една организација од смроносни возачи-платеници во 12 земји, а помошничката на нивниот водач е Лети, поранешната љубов на Дом за која тој мислел дека е мртва. Единствен начин да се запрат криминалците е да се поразат на улиците, па Хобс бара од Дом да го собере својот елитен тим во Лондон. Плаќање? Слобода за сите нив и можност да се вратат дома кај своите семејства.

Слики

Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6Брзи и бесни 6

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лара Крофт, Ограбувачка на гробници: Колевката на животот (2003)

  денес
  image
  На брегот на вулканскиот остров Санторини, бестрашниот археолог Лара Крофт открива златна пулсирачка топка, која оној што ќе ја држи ќе го одведе до митската...
 • Два мисионара (1974)

  денес
  image
  Двојица мисионара (Б. Спенцер, Т. Хилл) долазе у сукоб с ауторитетима јер су своју мисију претворили у фарму папагаја. Бискуп их је назвао црним овцама и долази...
 • Triple Frontier (2019)

  денес
  image
  Оданост меѓу петорицом пријатеља, ветерана и бивших оперативаца специјалних јединица, ќе бити стављена на пробу када се буду поново састали како би опљачкали...
 • Сончеви солзи (2003)

  денес
  image
  Брус Вилис е во улогата на морнарички СЕАЛ офицер кој оди во Нигерија за време на граѓанска војна за да спаси американска докторка, но докторката одбива да ги...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.