рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 6.63/10
(16 гласови)

СОДРЖИНА

Неверојатна вистинита приказна која се одвива во еден велигденски викенд, прикажувајќи четворица остарени лондонски криминалци кои бараат последна шанса за слава, планирајќи да го извршат најголемиот грабеж во историјата на Британија.
Неверојатна вистинита приказна која се одвива во еден велигденски викенд. „Грабежот на Хатон Гарден“ прикажува четворица остарени криминалци од Ист Енд, кои ги предводат 76-годишниот Брајан Ридер (Лери Ламб) и еден таинствен човек (Метју Гуд) во обидот да го изведат најголемиот грабеж во англиската историја. По нив трагаат унгарската мафија и Скотланд јард, додека оваа старомодна (и стара) дружина на криминалци од источната страна на градот се обидува да го постигне навидум невозможното, да ограби еден добро обезбеден сеф во златарскиот кварт во Хатон Гарден, изведувајќи го најголемиот грабеж во историјата.

Слики

Грабежот на Хатон ГарденГрабежот на Хатон ГарденГрабежот на Хатон ГарденГрабежот на Хатон ГарденГрабежот на Хатон ГарденГрабежот на Хатон ГарденГрабежот на Хатон ГарденГрабежот на Хатон ГарденГрабежот на Хатон ГарденГрабежот на Хатон ГарденГрабежот на Хатон Гарден

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Иза решетака (2021)

  image
  Прича прати лукавог преваранта који бежи од плаќеног убице. Осмишљава шему како се сакрити у полицијској станици у малом граду - али кад се убица појави на...
 • Скала на агресијата (2012)

  image
  На големиот мафијашки шеф Белаванс ќе му украдат половина милион долари. Тој ќе испрати екипа убијци за да ја пренесат пораката до крадците за кои се сомневаат...
 • Денес умираш (2005)

  image
  Поранешен крадец кој се обидува да води чесен живот, ќе даде се од себе да се одмазди на луѓето кои му ја наместиле валканата игра.
 • 12 рунди (2009)

  image
  Од режисерот на „Умри машки 2“ и продуцентот на „Брзина“, ви го претставуваме 12 РУНДИ, во кој главната улога ја игра Џон Кена, како полицискиот детектив од Њу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.