Како жените и мажите наоѓаат партнер? Оваа HBO серија ја има Џесика Паркер во главната улога, како писателка чиј личен живот и пријателства се инспирација за нејзината колумна. Ким Катрал, Кристин Дејвис и Синтија Никсон играат во серијата.
Кери Бредшо пишува колумна за сексот и врските во Њујорк. Со три нејзини најблиски пријателки: Саманта Џоунс која има сопствена фирма за односи со јавност и е повеќе заинтересирана за возбудливи средби за една ноќ, отколку за долги врски; Миранда Хобс, циничен правник чија кариера има приоритет пред љубовниот живот, и Шарлот Јорк, куратор во уметничка галерија, која е пристојна кога се зборува за сексот, но сѐ уште ја нема изгубено вербата во наоѓање вистинска љубов. Врз основа на бестселерот на Кендис Бушнел, „Сексот и градот“ се врти околу животите на четири млади жени кои се успешни во своите професии и се во потрага по совршената врска... и оргазам!

Беше на каналите:

HBO3  TV Klan  FOX Life  O Kanal  OBN  Nicktoons  HTV1  Hayat TV  ATV  Hayat Plus  RAI 2  Prva  HBO2  PRO 7  

ПРЕПОРАКИ
 • Selo gori, baba se češla (2007)

  четврток
  image
  Поред веќ познате и веома популарне екипе глумаца, коју су предводили Драган Николиќ, Милорад Мандиќ Манда, Радош Бајиќ, Љиљана Стјепановиќ, Олга Одановиќ, Мирко...
 • Очајне домаќице (2004)

  четврток
  image
  Једнога лијепог сунчаног дана у самом срцу Америке, у најљупкијем од свих љупких предграѓа, куќаница Марy Алице Yоунг (Бренда Стронг) се… убила! Сада, Марy Алице...
 • Горе-доле (1996)

  четврток
  image
  Прича о обичним људима у бившој Југославији који не могу да се помире са чињеницом да старе вредности одједном више не важе. Чланови породице Јакшиќ покушавају да...
 • Смрт во рајот (2011)

  четврток
  image
  „Смрт у рају“ прати британског полицајца који на свој осебујан начин разоткрива мистериозна убојства на Карибима. Радња се одвија око лика строгога британског...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.