Приказната ја следи Суреја Дениз, исклучително убава и самоуверена девојка, која порасна како сираче во метропола како што е Истанбул. Научена самостојно да се бори со сите проблеми, животот на Суреџи радикално се менува кога ќе го запознае Фарук Боран, богат и харизматичен бизнисмен, кој ја освојува на првиот состанок. Не знаејќи дека зад маската на широк ум се крие роб на стари кукавички обичаи, кому зборот на неговата мајка му е клучен, Суреја се согласува да се омажи за Фарук и да се пресели од метрополата во срцето на турската провинција Анадолија, каде се чини дека времето стои. Додека Суреја се бори за своето место на величествениот имот на Боранс, Фарук одеднаш ќе се соочи со стариот непријател на неговото семејство - Адем Сезгин.

Беше на каналите:

Hayat TV  Hayat Plus  Sitel  ATV  

ПРЕПОРАКИ
 • Луд, збуњен, нормалан (2007)

  денес
  image
  Хумористична серија сценариста Феѓе Исовиќа која је веќ у првој сезони освојила хрватске гледатеље својим хумором и изврсном глумачком екипом коју предводи...
 • Bunk'd (2015)

  денес
  image
  Спин-офф популарне серије "Јессие" у којем главне улоге имају Емма, Рави и Зури Росс. Емма, Рави и Зури одлазе из Неw Yорка у камп Кикиwака гдје ќе започети нови...
 • Смрт во рајот (2011)

  денес
  image
  „Смрт у рају“ прати британског полицајца који на свој осебујан начин разоткрива мистериозна убојства на Карибима. Радња се одвија око лика строгога британског...
 • Необичната музичка листа на Зои (2020)

  денес
  image
  Зои Кларк је мудра програмерка која крчи себи пут у свету високе технологије у Сан Франциску. Након неочекиваног догаѓаја, Зои добија способност да кроз музику...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.