Хусеин Кенан е чувствителен и талентиран музичар кој се обидува да ја надмине болката која животот му ја нанел. Неговото детство е обележано со самоубиството на неговиот татко, кое го извршил додека ја отслужувал затворската казна. Кенан сакајќи да се фокусира на својата кариера, ја жртвува љубовната врска која ја има со Лејла, неговата прва љубов. Одлучува да патува по светот и станува познат виолинист. За тоа време, братучедот на Кенан, Кемил се венча со Лејла, и покрај тоа што знае дека таа не го сака него. Тој се надева дека еден ден Лејла ќе се загледа во него, но таа со своето студенило му предизвикува само длабока болка и очај. Главен женски лик во оваа приказна е Ламиа, таа е млада девојка, и голем фан на музиката на Кенан. По смртта на нејзините родители, таа живее кај своите роднини кој и обезбедуваат храна и облека, но ја третираат како слуга, а покрај тоа и се обидуваат да ја омажат за еден од нивните роднини, против нејзина волја. Во моментот кога Кенан и Ламиа ќе се запознаат, помеѓу нив веднаш настанува физичка и емоционална привлечност, но Кенан ја потиснува својата љубов кон неа поради нејзината социјална положба, тој стравува дека таквата нејзина состојба може да влијае на неговата репутација која веќе ја има стекнато како музичар, па поради тоа наместо со Ламиа, тој стапува во брак со Џавидан, моќна бизнисменка која доаѓа од богато семејство. Доказ за тоа дека тој сеуште ја љуби Ламиа, е моментот кога тој го гледа нејзиниот лик во ликот на Кавидан, додека таа се доближува накај него во венчален фустан. Џемил е комплициран лик, чија љубомора кон својот популарен братучед го принудува да се однесува лошо кон неговата жена, се додека таа не умре. По нејзината смрт, Кемил се вљубува во Ламиа, а неговата несебична љубов кон неа, го менува комплетно неговиот карактер.​

Се прикажува на каналите:

ALFA TV  

Беше на каналите:

360 TV  Prva  OBN  RTL  

Следна епизода:

понеделник
17:30
Plač violine
денес
17:30
Plač violine
Утре
17:30
Plač violine
четврток
17:30
Plač violine
петок
17:30
Plač violine
Препораки
 • Милијарди (2016)

  image
  Добитници Емија и Златног глобуса, Пол Џијамати и Дејмијан Луис, глуме у овој замршеној драми о улози политике у свету њујоршких високих финансија. Путеви...
 • Момците од Медисон (2007)

  image
  Сместен во 60-тите во Њујорк, „Момците од Медисон“ ја истражуваат гламурозната и од его движената „златна епоха“ на рекламите, каде што секој продава нешто и...
 • Специјализант (2018)

  image
  Др. Рандолпх Белл (Бруце Греенwоод) је шеф кирургије у болници и очигледно пати од болести због које не би смио оперирати. Његове 'дрхтаве руке' њему не...
 • Добри доктор (2017)

  image
  Серија 'Гоод Доцтор' америчка је медицинска драма чија се радња темељи на истоименој награѓиваној јужнокорејској серији. Главни лик је млади кирург Схаун Мурпхy,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.