СОДРЖИНА

Едно древно зло се ослободува кога проколнатата мумија повторно оживува со уште поголема моќ. Сега Рик и неговата жена Евелин тргнуваат во смел обид да го спасат својот син, а и светот.
Во 1933 година поминуваат осум години откако храбриот легионер Рик О'Конел и бестрашната египтологистка Евелин се бореа за своите животи против непријател стар 3000 години по име Имотеп. Рик и Евелин сега се во брак, го одгледуваат својот син Алекс во Лондон. Еден сплет на околности доведува до пронаоѓањето на мумијата на Имотеп, воскресната во Британскиот музеј. Таа повторно шета по светот во потрага по бесмртност. Но, уште една сила е ослободена во светот, родена од најтемните ритуали на древниот египетски мистицизам и таа е посилна дури и од Имотеп. Кога овие две сили се судираат, судбината на светот ќе биде доведена во опасност, испраќајќи го семејството О'Конел во очајничка трка за спас на светот од незамисливото зло и за спас на нивниот син пред да биде премногу доцна.

Слики

Враќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаВраќање на мумијатаNBCUNBCUNBCUNBCUNBCU

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Покемон: Детективот Пикачу (2019)

  денес
  image
  Приказната почнува кога детективот Хари Гудман мистериозно исчезнува, побудувајќи го синот Тим да открие што се случило. Како помошник во истрагата се јавува...
 • Крв и кост (2009)

  денес
  image
  Филм о борилачким вештинама, који прича о скитници који постаје заробљен у свету криминалних борби. У мрачним уличицама Лос Анђелеса, живот је јефтин, а...
 • Двоструки обруч (1963)

  денес
  image
  У јесен 1941., група илегалаца спашава из логора ухапшене комунисте Тому и Павла. Илегалац Петар треба их пребацити до партизанских јединица, али их путем...
 • Ограбен крадец (2006)

  денес
  image
  Само една работа го плаши слабиот порочен коцкар Фонг (Џеки Чен), повеќе од должниците што се подготвени во секое време да зачукаат на неговите врати...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.