poster

Алма Малер: Невеста ветра

BRIDE OF THE WIND (2001)

биографија, драма, музика, романса | Обединетото Кралство, Германија, Австрија
Режисер: Bruce Beresford

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.6/10

СОДРЖИНА

Алма Шиндлер била једна од најпознатијих младих лепотица свога времена у Бечу. Освајали су је неки од најпознатијих људи у граду, укључујуќи и уметника Густава Климта, али је њено срце освојио један од најизазовнијих и најзагонетнији уметнички лик од свих, композитор и диригент, Густав Малера. Ово је прича о њиховом односу…

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рај (2014)

  понеделник
  image
  Пол, тинејџер на париској андерграунд сцени с почетка '90-их, с пријатељима окупља ди-џејеве и заједно пониру у ноќни живот пун секса, дроге и бесконачне музике
 • Oмилена (2018)

  понеделник
  image
  Во Англија, во раниот 18 век, пријателството на Кралицата Ана и нејзината блиска пријателка Лејди Сара Черчил, која место неа управува со државните работи, е...
 • ЖАН ДЕ ЛАФОНТЕН (2007)

  понеделник
  image
  Рано утрото на 5 септември 1661 година, цел Париз одзвонува бидејќи кралскиот советник Фоке е уапсен. Младиот Луј XIV гордо го презема престолот. Уметниците од...
 • Грабеж на државната печатница (2012)

  денес
  image
  Крими филм според вистински настан, имено грабежот во почетокот на 80-те години на тројцата браќа Реј, Питер и Брајан. Тие биле фатени и осудени на 12, 16 и 20...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.