рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 9/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Кога Дарси се враќа дома за Божик, таа е принудена да испланира еден добротворен настан заедно со својот стар ривал Лук, па сфаќа што е најважно во животот. Таа се обидува да го поправи односот со својот татко, а можеби и да најде љубов.
Дарси (Лејси Шабер) отсекогаш работела напорно за да се докаже себеси и да биде успешна, па дури основа и сопствена компанија и одбива да работи со својот татко. Дарси се враќа во родниот град за Божик и повторно се поврзува со својот стар ривал, сопственикот на ресторан Лук (Брендан Пени), па тие се принудени заедно да планираат еден добротворен настан. Додека Дарси поминува време со своето семејство и Лук, таа почнува да сфаќа што е најважно во животот и почнува да го поправа односот со својот татко, а можеби и почнува да се вљубува. Овој филм е според истоимената книга од Мелиса Де Ла Круз.

Слики

Гордост, предрасуда и имелаГордост, предрасуда и имелаГордост, предрасуда и имелаГордост, предрасуда и имелаГордост, предрасуда и имелаГордост, предрасуда и имелаГордост, предрасуда и имелаГордост, предрасуда и имела

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Божиќ под звездама (2019)

  image
  Ницк уочи Божиќа остаје без својег уносног посла, па почиње радити као продавач божиќних јелки, гдје упознаје Јулие и њезина сина Матта.
 • Мора да кажам да? (2017)

  image
  Џесика тукушто ја завршила последната книга за издавачката фирма на своето поранешно момче Мајк и се надева дека ќе премине во конкурентската издавачка куќа, но...
 • Божиќно спашавање животињског азила (2021)

  image
  Анние посјеќује обитељ за Божиќ те одлучује спасити локално склониште за животиње заједно с Дyланом, својим старим непријатељем из школе.
 • Божиќна потрага (2020)

  image
  Након што власница трговине пронаѓе старо писмо Дједу Божиќњаку и вриједни новчиќ у примјерку "Божиќне приче", креќе у благданску потрагу.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.