СОДРЖИНА

Радња филма почиње у Бронксу 1968. године када млади црнац Ентони Кертис одлучи да после завршене средње школе, уместо да упише колеџ, оде у маринце, оставивши трудну девојку. После неколико година проведених у паклу Вијетнамског рата, враќа се куќи где открива да готово ништа више није као пре. Његови најбољи пријатељи, такоѓе, вијетнамски ветерани, одали су се наркотицима, а његову породицу је морао да издржава локални макро. Ентони покушава да преживи радеќи напоран посао у кланици, али када изгуби посао једино што му преостаје је криминал...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заборав (2013)

  денес
  image
  Џек е осамен мајстор на пустата и речиси уништена Земја од иднината. Кога спасува една убава туѓинка од едно срушено вселенско летало, нејзиното пристигнување...
 • Острво гусара (1995)

  денес
  image
  На самрти, Морган Адамс добија од свог оца необичан дар, треќину мапе која води до блага. Како би пронашла помоќ за дешифровање мапе, она купује школованог роба...
 • Џокер (2015)

  денес
  image
  Ник Вајлд, телохранител и зависник од комар, тргнува во одмазничка мисија кога неговата пријателка ќе биде силувана. Она што Ник не знае е дека силувачот е син на...
 • Трка на животот (2013)

  денес
  image
  Спектакуларна екранизација немилосрдног ривалства измеѓу Џејмса Ханта и Никија Лауде. Смештен у секси и гламурозно златно доба Формуле 1, овај филм представља...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.