СОДРЖИНА

Док с малолетним синовима прати крдо своје стоке недалеко града Бисбија, сиромашни ранчер Дан Еванс присуствује нападу банде злогласног Бена Вејда на кочију којом се превози пошиљка злата. Кад кочијаш покуша пружити отпор разбојницима, Бен хладнокрвно убија њега и једног од својих људи. Кад се убрзо сам наѓе у салуну у којем започне везу с привлачном Еми, Бен ќе допустити да га изненаде и заробе људи из потере.

Слики

Воз у 3:10 за Јуму

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Битката за Марсеј (2017)

  image
  По дваесет години откако побегнал од една брутална полициска агресија во јужноафриканско рурално гратче, член на групата бунтовни пријатели се враќа барајќи мир,...
 • Нора Робертс: Небото над Монтана (2007)

  image
  Џек Мерси бил лош човек кој имал само непријатели, а откако умира, неговиот ранч го наследуваат неговите три ќерки, полусестри кои не се блиски и кои мораат...
 • Закон на молкот (2012)

  image
  Кога ќе му го откријат вистинскиот идентитет, некогашниот политички активист бега со цел да им ја спаси иднината на своите ќерки и да се смири со сопственото...
 • Нестајање (2004)

  image
  Тревор Резник (Ц. Бале) веќ годину дана пати од кроничне несанице, претерано је ослабио, осамљен је и потпуно разочаран. На послу готово да ни с ким не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.