рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 7.15/10
(13 гласови)

СОДРЖИНА

Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во 1950-тите. Сепак, под површината не е сѐ така како што изгледа...
Кети е совршената сопруга од 1950-тите и го живее совршениот живот од тоа време: здрави деца, успешен сопруг, општествен статус. Тогаш, една ноќ, таа го начекува својот сопруг Френк како бакнува друг маж, а нејзиниот спастрен свет почнува да излегува од контрола. Во својата збунетост и тага, таа наоѓа утеха во пријателството со нивниот афроамерикански градинар Рејмонд, однос кој е општествено табу, што доведува до натамошно распаѓање на нејзиниот живот. И покрај борбата на Кети и Френк да го одржат својот брак, реалноста на неговата хомосексуалност и нејзините чувства спрема Рејмонд отвораат болно но искрено поглавје во нивните животи.

Слики

Далеку од рајотДалеку од рајотДалеку од рајотДалеку од рајотДалеку од рајотДалеку од рајотДалеку од рајотДалеку од рајотДалеку од рајотДалеку од рајотДалеку од рајотДалеку од рајотДалеку од рајотДалеку од рајот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Наѓимо се за Божиќ (2020)

  image
  Након што организатор вјенчања њезина сина одустане од посла, Јоан мора његово вјенчање на Бадњак организирати уз помоќ младенкина ујака.
 • Река (1997)

  image
  Двадесет-и-нешто-годишњи Xиао Канг (Л. Канг Схенг) случајно сретне своју стару пријатељицу (Ц. Схианг Цхyи) која ради као асистентица продукције на новом филму...
 • Мемоарите на една гејша (2005)

  image
  Још као девојчицу, отац ју је продао и она постаје служавка хладне и прорачунате гејше. Она је мрзи због лепоте и доживљава је као конкуренцију и од њених...
 • Госпоѓица Џули (2014)

  image
  Радња драме Госпоѓица Џули описује жестоку борбу измеѓу мушкарца и жене, борбу за моќи и доминацијом кроз окрутну и компулзивну игру завоѓења и одбијања. Сеоска...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.