poster

Рејчел ќе се венча

Rachel Getting Married (2008)

Режисер: Jonathan Demme

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 6.4/10
(27 гласови)

Содржина

Кога Ким (Ен Хатавеј) се враќа во семејниот дом на семејството Бјукенон, за свадбата на својата сестра, Рејчел (Розмари Девит), таа носи долга историја на лични кризи, семејни конфликти и трагедија. Големата забава на парот кој стапува во брак, ги спојува пријателите и семејството за една весела недела во забава, музика и љубов, но Ким - со своите чудни забелешки и драматичност - претставува катализатор за долготрајна напнатост во семејниот живот. Полн со богати и еклектички ликови кои остануваат заштитен знак на филмовите на Џоната Дем, РЕЈЧЕЛ СЕ МАЖИ претставува интимен, перцептивен, а понекогаш и смешен семеен портрет. Режисерот Дем, сценаристот по прв пат, Џени Лумет и ансамблот од актерски ѕвезди ја оформуваат драмата за овие тешки, но симпатични луѓе со саркастичен и великодушен приказ.

Слики

Рејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венчаРејчел ќе се венча

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Виновни се ѕвездите (2014)

  image
  Хејзел и Гас се двајца тинејџери што заеднички споделуваат кисела смисла за хумор, не ги сакаат конвенционалните нешта и се заљубуваат еден во друг. Нивната врска...
 • Последњи пут кад сам видео Париз (1954)

  image
  Елизабетх Таyлор и Ван Јохнсон звијезде су ове романтичне драме, инспириране кратком причом "Бабyлон Ревиситед", угледног америчког писца Ф. Сцотта Фитзгералда.
 • Волис и Едвард (2005)

  image
  Годината е 1936. На англискиот престол е Едвард 3 (С. Ц. Мур). Тој се вљубува во Волис Симпсон (Џ. Ричардсон), Американка која зад себе има два пропаднати брака....
 • Марјуча или смрт (1987)

  image
  Прича о петнаестогодишњаку разапетом измеѓу дечјих игара и потребе за тзв. сексуалном афирмацијом. У близини његове куќе у Сплиту је јавна куќа и дечаци скупљају...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.