СОДРЖИНА

Џери Флечер е чуден таксист од Њујорк кој деноноќно е опседнат со теории за заговори во кабинетот на Владата. Меѓу другото, тој верува дека НАСА ги лансирала своите летала за да предизвикаат потрес со кој ќе го убијат претседателот за време на неговата посета во Турција. Но, една од неговите многубројни и неверојатни теории станува вистина бидејќи тој преку ноќ станува цел на луѓето од Владата и др. Џонас кои по секоја цена сакаат да го елиминираат. На Џери никој не му верува бидејќи се смета дека е опсесивен човек, освен Алис Сатон која му ја дава својата поддршка.

Слики

Теорија на заговорТеорија на заговорТеорија на заговорТеорија на заговорТеорија на заговорТеорија на заговорТеорија на заговорТеорија на заговорТеорија на заговор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Оверлорд (2018)

  среда
  image
  Ништо не може да ве подготви за хаосот во овој филм. Џ. Џ. Абрамс создава неверојатна, возбудлива приказна за еден тим од американски падобранци кои се соочуваат...
 • Среќна Нова 49-та (1986)

  среда
  image
  Прича о два брата различитих опредељења и судбина. Драма се одвија у атмосфери напетости и страха, за време сукоба КПЈ са стаљинизмом, у време информбироа....
 • Карате кид 2 (1986)

  среда
  image
  Повратак Карате Кида, овог пута његове су акције брже и снажније. Он путује у Окинаву да посети оца свог учитеља, који је на самрти. Тај пут води у прошлост у...
 • Легионар Макс (2019)

  среда
  image
  Маxx је бивши легионар који је постао плаќеник. Када мисија у Јужној Америци поѓе како не треба, Маxxа остављају да умре, но он преживи и поново се роди са новим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.