рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 7.47/10
(79 гласови)

СОДРЖИНА

Евелин Солт (Анџелина Џоли) е агент на ЦИА, кој се има заколнато дека ќе ја извршува својата должност и дека ќе биде верен на татковината. Кога е обвинета од еден пребеган агент, дека е руски шпион, Солт мора да бега за да го исчисти своето име и на крајот да ја докаже својата верност. Користејќи ги сите свои вештини и години на искуство како таен оперативец, таа мора да избегне да биде фатена и да го заштити своето семејство или најмоќните сили на светот ќе избришат каква било трага на нејзиното постоење. Бидејќи нејзините надредени се убедени дека таа сака да изврши атентат на претседателот, таа мора да се бори со времето за да го дознае идентитетот на вистинскиот предавник.

Слики

СолтСолтСолтСолтСолтСолтСолтСолтСолтСолтСолтСолтСолтСолтСолтСолтСолт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • I Can Quit Whenever I Want: Ad Honorem (2017)

  вторник
  image
  It has been a few months since Pietro Zinni's gang got caught in the Sopox production laboratory and each of them locked up in different jails. From Regina Coeli...
 • Јача од смрти (2015)

  вторник
  image
  Кејт Абот (Милла Јововицх), агент је одсека за безбедност владе САД-а. Након што покуша да спречи улазак терористе у земљу, постаје мета врхунски обученог...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  вторник
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Осумте на Оушн (2018)

  вторник
  image
  Деби, сестрата на легендарниот измамник Ден Оушн, обединува целосно женска екипа за да извршат грабеж на столетието. Нивната цел е годишната Мет гала во Њујорк,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.